içinde

Çamaşır Makinesinin Alt Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinesi üreticilerinin tavsiye ettiği üzere pompa kapağını ayda bir açıp temizlemeniz gerekmektedir. Tahliye kapağını uzun süre açmayıp temizlemelisiniz çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor arızası ile karşılaşmamız an meselesidir.

Çamaşır makinesi tahliye kapağı ve alt kapağı açılmıyor olması İçerisine bir şey sıkışmış ya da tamamen kilitlenmiş olduğu anlamına gelmektedir. Peki çamaşır makinesi alt kapak sıkışması ya da alt kapak açılmıyor gibi bir şey duydun mu daha önce? Bu yazımızda çamaşır makinesi alt kapağı nasıl açılır ve beyaz eşya tamircisi çağırmadan önce pompa kapan sıkışması ile ilgili birkaç çözüm yollarını sizlere anlatacağız.

Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Açılmıyor

Çamaşır makinesi suyu tahliye etmediği zaman mutlaka alt kapağını açıp temizlemeniz gerekmektedir. Peki çamaşır makinesi alt kapağı açılmıyor ise ne yapacağınızı biliyor musunuz? Çamaşır makinesi alt kapağı normal şartlarda çeşmenin tersi yönüyle yani sol tarafa doğru çevirdiğinizde hemen kolaylıkla açılan bir kapak türüdür.

Çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor olması da belli bir arıza ya da bir cismin sıkışma ihtimali oldukça yüksektir. Böyle bir durum ile karşılaştığımız zaman çamaşır makinesi pompa kapağını açmaya çalışmamadasınız. Aksi taktirde çamaşır makinesi pompa kapağını kıracak ve sıkışan kapağı bir daha da yerine oturtamayacaksınız. Daha büyük zararlara sebebiyet vermemek için çamaşır makinesi pompa kapağı sıkışması sonucu çamaşır makinesi tamircisini çağırmanız tavsiye edilmektedir.

Çamaşır Makinesi Alt Kapağı Nasıl Açılır?

Çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor olması makinemizdeki su boşaltma arızasını gideremeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Atlarda çok kolay açılan tahliye kapağı neden açılmıyor biliyor musunuz? Çamaşır makinesi alt kapağı nasıl açılır diye soranlar için birkaç çözüm önerimiz var.

  • Çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor ise öncelikle kapağı açmanızı öneriyoruz. Yani kapağı çevirdiğimiz zaman dönüp duruyor ise içerisinde bir cismin olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda çamaşır makinesinin alt kapağını açamazsınız.
  • Çamaşır makinesinin alt kapağı açılmıyor arızasının giderilmesi için ikinci bir çözüm yoluna gitmelisiniz. Çamaşır makinesinin pompa kapağını sol tarafa doğru görmek istediğinizde hiçbir şekilde yerinden kıpırdamıyorsa pompayı açabilme ihtimaliniz yüksektir.

Ne düşünüyorsun?

Yazar Admin

Ustamnediyor Blog Editörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

Şanzıman yağı bittiği nasıl anlaşılır-2

Ariston Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri